plakát

Inspirací k divadelnímu představení Ukradený čas je kniha Michaela Endeho Děvčátko Momo a ukradený čas. Je skoro až neuvěřitelné, jak aktuální je poselství této knihy, staré přes 40 let.

Inscenace vychází z dětské hry a vnímání. Staré a na první pohled nezajímavé věci ožívají. Z otlučené truhly plné nepotřebných „krámů“ herci dokážou vykouzlit spousty legrace a napínavých dobrodružství.  Rozmanité inscenační prostředky – od herectví, přes loutky, po stínohru a využití výtvarných možností meotaru – navozují sugestivní atmosféru, kterou umocňuje hudební podkres, hraný živě přítomným hudebníkem. Hudební atmosféra, živé herecké výkony i výtvarná koncepce do hry vtáhne malé i velké diváky a strhne je ke spontánní účasti, hravosti a tvořivosti.

Představení je vhodné pro děti od 5 let.

Na vyžádání můžeme po představení udělat pro děti workshop, kde se seznámí s technikou mramorování a mohou si vytvořit vlastní Květ času.

 

STRUČNÝ DĚJ PŘEDSTAVENÍ:

Ve starém amfiteátru u velkého města se zabydlí malá holčička Momo. Nikdo neví odkud přišla, jak je stará, kde má rodiče, ale brzy si jí všichni oblíbí, protože se jim s ní strašně krásně tráví čas. Momo má schopnost naslouchat lidským srdcím, takže děti i dospělé napadají v její přítomnosti ty nejlepší nápady, vidí věci pozitivně, dokáží se ze všeho radovat. Brzy ale čím dál tím více kamarádů přestane Momo navštěvovat, protože město začíná pohlcovat šedá mrazivá horečka. Ve městě se začínají pohybovat šedí agenti, kteří vnukají lidem myšlenku, že šťastní budou jenom tehdy, když veškerý svůj volný čas investují do práce, do vydělávání peněz, do kariéry. Mnozí lidé jim uvěří a tak postupem času nezbývá skoro nikdo, kdo by měl čas na svoje děti, svoje koníčky, na své přátele… Momo se rozhodne, že s tím něco udělá a za pomocí želvy Kasiopeji se vydá za mistrem Horou do domu Nikdenení, kde vzniká čas všech lidí. Tam se Momo dozví velké tajemství o lidském čase a vymyslí s Horou plán na záchranu lidí. Mistr hora zastaví veškerý čas a šedí agenti tak musí utíkat ke svým zásobám času, který lidem ukradli, holčička Momo je sleduje a květy času osvobodí a tak se mohou opět vrátit do lidských srdcí. Čas se pak opět dá do pohybu a lidé pochopí, že čas je život a život přebývá v srdci.

 

TECHNICKÉ POŽADAVKY:

  • hrací prostor minimálně 6m šířka x 5m hloubka
  • zvýšená elevace, aby dobře viděli i diváci v zadních řadách
  • možnost připojení výstupu ze zvukové karty počítače do zvukové aparatury či aktivní bedny
  • příprava minimálně 1 a půl až 2 hodiny, úklid do hodiny

Zvýšená divácká elevace, aby děti dobře viděly. Ideálně aréna. Děti mohou sedět velmi blízko nás, představení je částečně interaktivní. Požadujeme možnost řízení světel z jeviště a možnost připojení výstupu ze zvukové karty počítače do zvukové aparatury – také na jevišti. Hudebník hraje a ovládá světla přímo na jevišti. Potřebujeme mít možnost napnout lanko na šířku scény do výšky 2m a mít za sebou ideálně černý horizont, který by se případně dal roztáhnout a mít za ním ještě minimálně půl metru prostor do hloubky a také možnost zavěšení textilu do výšky cca 3m.

Pokud máte o naše představení zájem a technické podmínky neodpovídají tomu, co můžete nabídnout, napište na náš mail kontakt@ukradenycas.cz. Určitě nějaké řešení najdeme.